
A Budapesti Corinthia Hotel adott otthont a 2018-as magyarországi Év Bortermelője-díj átadásához.
Első alkalommal nyert határon túli borász kolléga, az Arad-hegyaljai Balla Géza személyében. A gálaebéd minden alkalommal egyfajta tisztelgés is a díjra jelölt személyek munkássága elött.
Magyarország legrangosabb borászati elismerésének legutóbbi jelöltje - Balla Géza – Arad-hegyaljai borvidék, Borbély Tamás – Badacsonyi borvidék,
Figula Mihály – Balatonfüred-Csopaki borvidék, Jásdi István – Balatonfüred-Csopaki borvidék és Koch Csaba – Hajós-Bajai borvidék.
Balla Géza - a kitüntetett - "a borvilág Kossuth-díjának nevezte az elsimerést, amit a Ménesi borvidék sikerének is érez,
Közülük, első határon túli szakemberként, Balla Géza kapta meg tavaly decemberben „borvilág Kossuth-díját”, ahogy a kitüntetett utólag fogalmazott.
Balla Géza szavai az eredményhírdetést megelőzően:
„Igazán felemelő érzés, hogy én lehetek ezen megmérettetés első határon túli jelöltje.
Hiszek a barátságban, hiszek abban, hogy a Kárpát-medence borászai nem egymás konkurensei. Mindig is a segítség, egymás segítése volt számomra az elsődleges”
EZÚTON IS - SZÍVBŐL GRATULÁLUNK KEDVES KOLLGÉGÁNKNAK!